Przygotowania trwają pełną parą

• autor: mrmarian, 2018-03-07 18:38

Astra Krotoszyn, najstarszy klub działający w Krotoszynie wykorzystuje przerwę w rozgrywkach na intensywne przygotowania. Niestety przeszkadza im w tym plaga kontuzji w zespole.

Pomimo tego futboliści Asterki ciężko pracują na treningach, by być optymalnie przygotowani do pierwszego wiosennego meczu ligowego. 18 marca Astra podejmować będzie na własnym stadionie Raszkowiankę Raszków i nikt z władz klubu nie wyobraża sobie sytuacji, by spotkanie skończyło się innym wynikiem niż triumf miejscowych zawodników. Wiceprezes klubu z ul. Sportowej, dodatkowo pełniący funkcję kierownika drużyny kompletuje skład. Nie omijają nas kontuzje. Do tego nie wszyscy zawodnicy kontaktują się z nami- mówi. Warto przez chwilę spojrzeć na to z boku, by zobaczyć skalę problemów, z którymi na co dzień boryka się trener Leszek Krutin. Z drużyną nie trenuje nominalny pomocnik Łukasz Budziak. Ten wychowanek Asterki, będący jednym z podstawowych graczy krotoszyńskiego zespołu wciąż nie może dojść do pełni formy po operacji przepukliny. W drugiej połowie marca podda się drugiemu zabiegowi, a by później dochodzić do pełni formy. Dlatego już wiadomo, że w rundzie wiosennej w rozgrywkach kaliskiej klasy okręgowej będzie jedynie wspierał swoja drużynę w roli kibica. Nieciekawie wygląda sytuacja z byłym kapitanem Mateuszem Marciniakiem. Piłkarz boryka się z problemami ze ścięgnem Achillesa. Z tego co mi wiadomo nie doszło do zerwania. Ale lekarz prowadzący go skutecznie odradza mu grę w najbliższej przyszłości w piłkę nożną- informuje Ratajczak. Nominalny pomocnik Paweł Kryś narzeka na problemy z kolanem. Obecne chce poddać się badaniu rezonansem komputerowym, które ma określić co mu dolega. Podstawowy bramkarz Patryk Wojtkowiak przechodzi rehabilitację po złamaniu nogi. Klub zapewnia, że za okres ok. miesiąca ma być sprawny w 100%, ale to znacznie utrudnia pole działania na tej newralgicznej pozycji. Sprawa jest tym bardziej poważna, zważywszy iż pozyskany przed tą rundą Mateusz Wronecki nabawił się kontuzji. Jak ona jest poważna władze klubu nie potrafią tego określić, gdyż futbolista nie odbiera telefonów. Obrońca Szymon Polowczyk trenuje póki co w innych klubach, czekając na definitywną decyzję jaką rolę widzi dla niego szkoleniowiec Asterki. Tę poznał już kolejny obrońca Karol Płokarz. Futbolista dostał od działaczy z ul. Sportowej zielone światło w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Z jego usług zrezygnowano, m.in. przez niestawianie się na treningach. Teraz piłka jest po stronie Płokarza. Ma on znaleźć nowy klub. Wówczas władze Astry zwrócą się do nowego pracodawcy z prośbą o opłacenie szkolenia zawodnika. Na szczęście chęć gry w Astrze wyrazili piłkarze Odolanovii Kamil Czołnik i Arkadiusz Kuświk. Pierwszy występujący na szpicy lub pozycji pomocnika jest dziś wolnym zawodnikiem. Teraz czeka na pozytywną decyzje Krutina. Na ukończeniu są także sprawy z Kuświkiem. –Pozostały formalności, wobec tego można dziś mówić o pozyskaniu skrzydłowego- mówi Ratajczak. Do tego do pełni formy wraca Jędrzej Paczków. Jest przymierzany do gry w formacjach ofensywnych. W obecnej sytuacji bardzo cieszy deklaracja pomocnika Michała Potarzyckiego, który zadeklarował iż może pomóc Asterce. Będzie zatem w sytuacjach kryzysowych pełnić rolę jokera. Wyjaśniła się też sytuacja Miedzińskich. Tomasz trenuje w Koźminie Wlkp. i na zasadzie gentlemańskiej umowy będzie tam występował. Natomiast Mikołaj jest bardzo ceniony przez Krutina. Couch stwierdził, że widzi miejsce w zespole dla Mikołaja. Poza tym gracz jest młodzieżowcem, a to zwiększa jego szansę na grę w podstawowej 11. Poza tym doszedł już do siebie po kontuzji i jest naszym graczem- tłumaczy Ratajczak. Działacz jest również zauroczony postawą Krzysztofa Ratyńskiego. Piłkarz zaimponował mu szczególnie w poprzedni piątek, kiedy pomimo pracy przyjechał na mecz w Pleszewie, wygrany zresztą przez Astrę 5:3(1:1). Nie odmówił, mimo że przez cale spotkanie zmagaliśmy się z przenikliwym zimnem, a temperatura oscylowała w okolicach -10 . Zresztą taką postawę prezentuje przez okres ostatnich 5 lat. Mimo ofert z konkurencji wyraża chęć gry w Krotoszynie. To zachowanie zasługuje na uznanie- kończy działacz, który przeprowadza rozmowy jeszcze z jednym graczem z linii pomocy.

Prezentacja