Astra Krotoszyn - strona oficjalna

Brak aktywnych ankiet.

Solidarność międzyludzka zadecydowała o sukcesie

• autor: mrmarian, 2017-12-16 07:45

O olbrzymim sukcesie mówi Przemysław Gustowski główny organizator turnieju charytatywnego dla Mariusza Ratajczaka- kierownika i wiceprezesa Astry Krotoszyn. W ciągu dnia zebrano ok. 5 tyś. zł

W niedzielę, 10 grudnia hala widowiskowo-sportowa już od wczesnych godzin przedpołudniowych zapełniała się ludźmi. Wszystkich gromadził jeden cel. Była nim pomoc Ratajczakowi, który zbiera na protezę nogi. Ta, która użytkuje od ponad 18 lat jest w złym stanie. Niestety nowa proteza kosztuje ponad 50 tyś. zł. Nawet po doliczeniu zwrotu z NFZ-u oraz pomocy PCPR-u z funduszu PFRON, Ratajczak musi wyłożyć niebagatelną kwotę, co dla krotoszanina jest kwotą znacząca. Niedzielny turniej był również finałowym przedsięwzięciem w zbieraniu funduszy dla niego. Odpowiedzialny za jego zorganizowanie był były piłkarz Asterki Przemysław Gustowski. Bardzo chętnie włączyłem się w tę formę pomocy, gdyż Mariusz jest od wielu lat zalicza się do grona moich przyjaciół- mówi Gustowski. Poza tym były piłkarz Astry jest pod wrażeniem oddania pasji i pracy jaką wykonuje Ratajczak w Astrze. Jednak organizacja tego turnieju, gdzie oprócz gry, prowadzone były licytacje czy sprzedaż pamiątkowych gadżetów wymagała wiele wysiłku. Gustowski jako człowiek skromny skupia się tylko na pozytywach, dodatkowo komplementując wszystkich którzy pomogli mu. A wykonano sporo pracy. Po załatwieniu hali i sędziów, trzeba było zdobyć wartościowe przedmioty do licytacji. Tu pomocą dla Gustowskiego był miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Parczyński. Na barkach Gustowskiego było jednak zorganizowanie piłkarzy. Okazało się to najłatwiejsza częścią tej układanki. Ogłosiłem się na Facebooku. Już po 3 tygodniach miałem komplet drużyn oraz listę rezerwową. Dziękuję za postawę- opowiada. Zresztą na każdym kroku przedstawia pozytywy. –Spotykałem się z wielką życzliwością- mówi. Przykładów jest wiele.  Krystian Kłopocki, właściciel jednej z krotoszyńskich restauracji- zwrócił mu pieniądze, które były przeznaczone za obiady dla 8 drużyn, które sobie tego zażyczyły. W sumie 800 zł. zasiliło specjalne konto dla Mariusza Ratajczaka. Wielki gest okazała również Paulina Ochmann. Po wylicytowaniu koszulki męża, olimpijczyka z Rio Roberta Barana, przyszła do organizatora z tą kwotą, przeznaczając nagrodę do dalszej licytacji. –Bardzo wzruszały mnie te momenty odruchów ludzkiej solidarności- mówi Gustowski. Wspomnieć tez należy o ludziach zbierających pieniądze do puszek. 2 zebrał niezawodny Marian Pajor. Swoją cegiełkę dołożyła w tej kwestii również Anna Krystek. W sprzedaży pamiątek pomagała też Joanna Junik, prywatnie narzeczona futbolisty Mateusza Marciniaka. Za oprawę muzyczną odpowiadał Łukasz Jańczak, a za konferansjerkę Krzysztof Trawiński. Na turniej przyjechali dawni ludzie związani z krotoszyńskim klubem na czele z bardzo dobrze wspominanym w Krotoszynie Patrykiem Hałaburdą. Sama rywalizacja sportowa 12 ekip nie była w ten dzień najważniejsza. Triumfatorem okazała się drużyna Prometu, która w wielkim finale rozgrywanym w formule 12’ pokonała drużynę Byłej Astry 3:0. Najniższe miejsce na podium wywalczyła drużyna Astry Krotoszyn po serii rzutów karnych. Warto dodać, że decydującą bramkę zdobył syn Mariusza Szymon. Na co dzień ten chłopak jest filarem orlików drużyny z ul. Sportowej. Z ciekawostek należy dodać, iż królem strzelców został były zawodnik Astry Krotoszyn Dawid Przybyszewski. Jestem bardzo zadowolony z odzewu ludzi i pomocy. Mogę powiedzieć, że łącznie wszystkie akcje, licytacje, a także wpłaty dokonana przez Mariana Pajora, sprawiają że zebrałem kwotę ok. 20 tyś. zł. Nie jest to cena ostateczna, gdyż trwają jeszcze licytację pamiątek- tłumaczy Gustowski. A co ma do powiedzenia sam zainteresowany. –Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie w tym trudnym dla mnie czasie. Pochwalę się, że już w tym tygodniu byłem w Poznaniu na pierwszej przymiarce protezy. Co więcej za kwotę ok. 54 zł. będę miał od połowy stycznia 2 protezy w pełni profesjonalną właściwą i zastępczą. To było możliwe dzięki Waszej pomocy. Dziękuję raz jeszcze- tłumaczy Ratajczak nie mogąc powstrzymać wzruszenia.

Paweł Krawulski

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Astra KrotoszynPiast Czekanów
Astra Krotoszyn 1:1 Piast Czekanów