Astra Krotoszyn - strona oficjalna

• Aktualności:
  • 2018-09-05 Gramy na Sportowej.
  • 2018-08-23 Derby
  • 2018-07-11 Krzysztof Wewiór trenerem Astry
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Victoria Skarszew - Orzeł Mroczeń 2:2
  • Barycz Janków Przygodzki - Korona/Pogoń Stawiszyn 1:0
  • Zefka Kobyla Góra - Piast Kobylin 1:0
  • Stal Pleszew - Zieloni Koźminek 3:0
  • Raszkowianka Raszków - KS Opatówek 5:3
  • Olimpia Brzeziny - Astra Krotoszyn 1:2
  • Victoria Laski - GKS Żerków 2:2
  • Piast Czekanów - Pogoń Trębaczów 2:1

Wielki turniej w Krotoszynie

• autor: mrmarian, 2017-12-06 05:40

W najbliższą niedzielę, w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie rozegrany zostanie niecodzienny turniej charytatywny. Jego bohaterem będzie Mariusz Ratajczak. Kibicom nie trzeba tej osoby przedstawiać. To wiceprezes i kierownik drużyny seniorskiej Astry Krotoszyn, dla którego dobro i rozwój tego najstarszego klubu działającego w mieście jest niezwykle istotne.

Tym razem to Ratajczakowi potrzebna jest pomoc w nabyciu nowej protezy nogi. Ta, która użytkuje od ponad 18 lat jest w złym stanie. Niestety nowa proteza kosztuje ponad 50 tyś. zł. Nawet po doliczeniu zwrotu z NFZ-u oraz pomocy PCPR-u z funduszu PFRON, Ratajczak musi wyłożyć niebagatelną kwotę, co dla krotoszanina jest kwotą znacząca. W tej historii jest jednak pozytyw. Pomocy nie odmawiają ludzie dobrej woli, liczni znajomi i przyjaciele Mariusza . Wielką pracę wykonuje zwłaszcza w tej materii Przemysław Gustowski, na którego konto można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na pomoc Mariuszowi. To ten dawny piłkarz Asterki, z pomocą nauczyciela wychowania fizycznego z SP nr 8 w Krotoszynie Macieja Parczyńskiego- prywatnie przyjaciela Ratajczaka, prowadzi licytacje różnych gadżetów i przedmiotów, z których dochód również przeznaczony na ten cel. W pomoc zaangażował się także wierny kibic, a w przeszłości działacz Marian Pajor, który sam prowadził zbiórkę przed jednym z meczów ligowych. Turniej z 10 grudnia jest jednak pomysłem piłkarzy Astry. Również oni chcą pomóc swojemu wiceprezesowi. W czasie turnieju będzie można wspomóc Ratajczaka wpłacając na jego cel lub w przerwie turnieju brać udział w licytacjach. W zamian futboliści zamierzają wszystkim przybyłym umilić czas prezentując swoje nieprzeciętne umiejętności. Wiadomo już, że w szranki rywalizacji stanie 12 drużyn, podzielonych na 2 grupy. Uroczystego losowania w minionym tygodniu dokonano bowiem w siedzibie klubu przy ul. Sportowej. Los zdecydował że w grupie A zagrają: Lew Pogorzela, Czarna Mamba, Creative Team, gospodarze, klub z Odolanowa oraz Guantanamira. W drugiej grupie B rywalizować będą następujące zespoły: Emte, zawodnicy byłej Astry, Promet, MTV, A Seree Tee i Drea Team. Spotkania trwać będą po 10’, a awans do fazy pucharowej uzyskają 2 najlepsze teamy z obydwu grup. Od tego czasu piłkarze rywalizować będą na hali po 12’. Wszystko po to by pomóc zebrać Ratajczakowi brakującą kwotę do końca roku. Ratajczakowi marzy się proteza z hydraulicznym kolanem. Zgina się ono kiedy człowiek tego chce, a nie przypadkowo, a prawidłowe kolano to połowa sukcesu w protezie- opowiadał sam zainteresowany w dokumencie o nim przedstawionym w jednym z listopadowych odcinków Telekuriera. Kibicom przypominamy że pierwszy mecz rozpocznie się już o godz. 09.00.

Paweł Krawulski

Autor: Treść:pozostało znaków:

Olimpia BrzezinyAstra Krotoszyn
Olimpia Brzeziny 1:2 Astra Krotoszyn
2018-06-17, 11:00:00

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Victoria Skarszew 2:2 Orzeł Mroczeń
Barycz Janków Przygodzki 1:0 Korona/Pogoń Stawiszyn