Wstydliwa porażka Astry

• autor: mrmarian, 2017-10-27 08:51

Zaskakującą porażką zakończył się wyjazd Astry do Trębaczowa. Piłkarze Leszka Krutina przegrali z drużyna plasującą się w dolnych rejonach tabeli kaliskiej klasy okręgowej 1:2. Kierownik drużyny jako przyczyny porażki wymienia m.in. brak szczęścia.

Team w ramach 12 kolejki spotkań ligowych jechał do miejscowości położonej w powiecie kępińskim niemal w optymalnym składzie. Zabrakło jedynie Mateusza Marciniaka, który pauzował ze względu na czerwona kartkę otrzymaną w spotkaniu z GKS-em Żerków. Już przedmeczowy rozruch utwierdził futbolistów w świadomości, iż czeka ich arcytrudne spotkanie. Boisko przypominało nasiąkniętą gąbkę. Co więcej przez prawie cały czas rozgrywania meczu padał deszcz- informuje Mariusz Ratajczak. Prowadzący zawody Damian Maj zdecydował się jednak na rozegranie spotkania. Odbyło się to przy pełnej aprobacie obydwu drużyn. Astra powinna wyjść na prowadzenie już w 2’ spotkania. Szarżującego na bramkę Mateusza Mizernego, sfaulował defensor gości. Oczywiście został odgwizdany faul dla naszego zespołu. Jednak moim zdaniem sędzia popełnił błąd. Sprawca zamieszani otrzymał tylko żółtą kartkę, a nie czerwoną. Przypomnę, że akcja miał miejsce na 17 m, a nasz zawodnik mijając obońce stawał oko w oko z bramkarzem- wyjaśnia rozżalony Ratajczak. Niestety ta akcja spowodowała, że Astra zatraciła swoja cechę- pewność w rozgrywaniu akcji. Zemściło się to w 18’. Wówczas to po dośrodkowaniu z bocznego rejonu boiska Karol Krystek interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Astry. Astra rzuciła się do odrabiania strat. Miała przewagę w posiadaniu piłki i starała się rozgrywać atak pozycyjny. Strzałów było jednak jak na lekarstwo, choć z 2 strony należy przyznać, ze Mikołaj Marciniak trzykrotnie mógł pokonać portero gospodarzy. Zabrakło jednak sportowego szczęścia. Oba jego mocne strzały przeszły minimalnie obok słupka, raz z prawej, a raz z lewej strony- dodaje Ratajczak. Wreszcie przyszła 42’. Snajper Astry pokonał wówczas bramkarza Pogoni technicznym uderzeniem, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. W 2 połowie przewaga Astry była bardzo widoczna. Rozgrywająca akcję po obydwu stronach boiskach, kończyła je strzałami. Najgroźniejsze akcje miały miejsce po 65’. Strzał Krzysztofa Ratyńskiego został zablokowany. Natomiast główka Filipa Oleśkowa została wyekspediowana poza linię końcową. Niestety futboliści z ul. Sportowej przekonali się boleśnie o trafności przysłowia mówiącego o niewykorzystanych okazjach. W 80’ filigranowy pomocnik Łukasz Budziak konstruując kolejną akcję z Marciniakiem stracił futbolówkę. Zawodnicy gości szybkimi dwoma podaniami przedostali się pod pole karne krotoszyńskiego zespołu. Próbujący załatać luki w obronie kapitan Krystek nabił jednak piłką Błażeja Ostrego. Napastnik Pogoni nie zmarnował sytuacji i pokonał Patryka Wojtkowiaka. Niestety do końca spotkania Astra nie potrafiła zdobyć choćby wyrównującego gola, nie mogąc skruszyć muru złożonej z linii obronnej zespołu. Niestety to nie koniec kłopotów Astry. Po tej porażce zespół  spadł na 3 miejsce w tabeli, a przewaga lidera teamu KS Opatówek wzrosła do 7 oczek. Do tego zespół ten ma w perspektywie rozegrana jeszcze jedno spotkanie zaległe ze Stalą Pleszew. Dlatego po meczu panowały minorowe nastroje, a podróż powrotną piłkarze spędzili niemal w milczeniu. –Chłopcy byli bardzo przybici po poniesionej przypadkowo porażce. Ta strata punktowa boli, tym bardziej, że byliśmy zespołem lepszym piłkarsko. Zawodnicy gospodarzy natomiast przez całe spotkanie ograniczali się do wyprowadzenia szybkich kontr i grania często cała jedenastką w obronie- podkreśla Ratajczak, zaznaczając że w niedzielę na zieloną murawę wybiegnie mocno zmobilizowany zespól. Celem jest zdobycie 3 oczek z Piastem Czekanów.

ASTRA: Wojtkowiak – Juszczak, Krystek, Wawrocki, Olejnik, Mizerny, Budziak, Kryś (60′ Stach), Ratyński (85′ Miedziński), Oleśków, Marciniak

ODOLANOVIA - ASTRA