Stal Pleszew 6:1 Biały Orzeł Koźmin Wlkp
Tulisia Tuliszków 0:5 Odolanovia Odolanów
Orzeł Mroczeń 6:2 Polonus Kazimierz Biskupi

Najbliższa kolejka 31

Aktualności

Emocje tylko w pierwszej połowie

• autor: mrmarian, 2017-03-19 20:03

W pierwszym tegorocznym meczu ligowym Astra Krotoszyn zremisowała na wyjeździe z wyżej sklasyfikowaną w tabeli Victorią Skarszew 2:2. Bramki dla krotoszynian zdobyli Jędrzej Paczków i Mikołaj Marciniak.

Astra po dobrze przepracowanym okresie zimowym rozpoczęła spotkanie bardzo ofensywnie. Przełożyło się to na trafienie już w siódmej minucie gry. Wtedy to piłkę po prostopadłym podaniu Mikołaja Marciniaka otrzymał Jędrzej Paczków. Snajper gości wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, wyprowadzając swój zespól na prowadzenie.

W 14. minucie miejscowi wyrównali. Po dośrodkowaniu z bocznego rejonu boiska Patryka Wojtkowiaka pokonał Dariusz Pawlak. Niespełna sześć minut później Victoria powinna prowadzić, gdyż miała rzut karny. Kapitalnie jednak zachował się bramkarz Astry, broniąc strzał z 11 metrów.

Krótko przed przerwą padły dwa kolejne gole. W 41. minucie rzut wolny na własnej połowie mieli gospodarze. Po dalekim podaniu P. Wojtkowiaka uprzedził Jakub Jóźwiak i uderzeniem piłki głową umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Leszka Krutina zdołali błyskawicznie odpowiedzieć. Rzut wolny na 20. metrze wykonywał Mikołaj Marciniak. Ze świetnym uderzeniem pomocnika Astry nie poradził sobie golkiper Victorii.

Po zmianie stron krotoszynianie mieli optyczną przewagę na murawie. Niestety, ich próby kończyły się na dobrze dysponowanej defensywie Victorii. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

Po 16 kolejkach ligowych Astra plasuje się na ósmej pozycji w tabeli, z 23 punktami na koncie. W następnej serii zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek – Olimpią Brzeziny.

(GRZELO)

Victoria Skarszew – Astra Krotoszyn 2:2 (2:2)

BRAMKI: 0:1 – Jędrzej Paczków (7′), 1:1- Dariusz Pawlak (14′), 2:1 – Jakub Jóźwiak (41′ głową), 2:2 – Mikołaj Marciniak (45′ wolny)

ASTRA: Wojtkowiak – Kmieciak, Wawrocki, Krystek, Kołaczkowski – Miedziński (83′ Kaźmierczak), Kryś, Ratyński (69′ Mat. Marciniak), Mik. Marciniak, Juszczak (77′ Budziak) – Paczków