Manita Astry Krotoszyn.

• autor: mrmarian, 2017-03-15 16:48

Wielkimi krokami zbliża się piłkarska wiosna. By osiągnąć apogeum formy piłkarze rozgrywają mecze kontrolne. Testują w nich nowych graczy i ustawienia drużyny. Nie inaczej jest w przypadku Astry. Spotkanie z LKS-em Czarnylas zakończyło się ich zwycięstwem 5:0.

Spotkanie było szczególne dla krotoszynian z kilku powodów. Po pierwsze, 4 marca zagrali po raz pierwszy na krotoszyńskim stadionie. Ten fakt, pomimo rozgrywania spotkania na bocznym boisku, dodatkowo spowodował niezwykłą mobilizacje graczy. Wszyscy futboliści chcieli wreszcie zaprezentować się miejscowym kibicom, którzy nie zawiedli i zjawili się na stadionie przy ul. Sportowej. Ale był też inny powód mobilizacji. Początkowo przeciwnikiem miał być liderujący po rundzie jesiennej w IV lidze wielkopolskiej południowej team ostrowskiej Centry. –Chcieliśmy skonfrontować się jak wygląda nasza gra na tle tak wymagającego przeciwnika. Niestety spotkanie nie doszło do skutku z prostego powodu. Drużyny miały sprzeczne interesy. Ostrowianie chcieli rozegrać spotkanie w granicach południa, my późnym popołudniem. Dlatego postanowiono o zmianie sparingpartnera. Wybór padł na występującego w A-klasie LKS Czarnylas- relacjonuje wiceprezes Mariusz Ratajczak. Upór graczy biało-niebieskich był podyktowany faktem, ze w godzinach wcześniejszych musieliby zagrać bez trenera Leszka Krutina. Ten jak powszechnie wiadomo podwyższa swoje umiejętności trenerskie, przygotowując się do czerwcowego egzaminu. Po jego zaliczeniu będzie mógł prowadzić nawet drugoligowe kluby. Dlatego swój wolny czas poświęca także na odbycie stażu oraz naukę. W czasie rozpoczęcia spotkania o 16.30 mógł już towarzyszyć swoim podopiecznym. Ci nie zawiedli. Już do przerwy pokazali swoja piłkarska wyższość nad przeciwnikiem, aplikując mu 4 gole. W drugich 45 minutach kontrolując grę strzelili jeszcze jedną bramkę, ustalając wynik na 5:0. W ogóle mecz pokazał, że w krotoszyńskim zespole panuje potencjał. Nie dość, że dominowali w grze w środku pola, to zawodnicy jeszcze zdobywali piękne bramki. Szczególnie w pamięci mogła zostać bramka strzelona przez Krzysztofa Ratyńskiego. Ten napastnik Asterki zdjął pajęczynę bramkarzowi, strzelając w górny róg portero przeciwników. Dodatkowego smaczku nadaje fakt, że uderzenie oddał z powietrza. Znów z dobrej strony pokazał się Jędrzej Paczków, który ustrzelił hattricka. Ostatnim strzelcem był Mikołaj Marciniak. –W pozytywnym nastrojach kończyliśmy ten mecz. Trener wypróbował wszystkie warianty ustawienia oraz rozgrywania akcji. Z boku widać było, że coraz lepiej rozumieją się nowi piłkarze, z obrońcą Karolem Płokarzem na czele- kończy Ratajczyk. Warto dodać na marginesie, że w tym meczu zabrakło kilku podstawowych futbolistów krotoszyńskiego zespołu. Z rożnych przyczyn nie zaprezentowali się na zielonej murawie: Szymon Kołaczkowski, Kacper Kmieciak. Paweł Kryś oraz Daniel Olejnik. Klub pragnie też sprostować informację dotycząca kontuzji Szymona Polowczyka. Ten doświadczony piłkarz, grający ostatnio w linii defensywnej doznał na treningu kontuzji ścięgna Achillesa, lewej, a nie prawej nogi.

Pawel Krawulski

Astra-Olimpia