Solidarni na dobre i złe

• autor: mrmarian, 2016-11-29 17:40

Najstarszy klub działający w mieście Astra Krotoszyn od lat pracuje na swoją markę. Ludzie odpowiedzialni za działalność klubu posiadają bowiem świadomość, że tylko przez codzienną systematyczną pracę można odnosić sukcesy i zdobywać nowych fanów. Nie dziwi zatem, że wszelkie doniesienia z tego klubu roznoszą się po mieście lotem błyskawicy.  I choć w tym roku sympatycy nie mają prawa się cieszyć z osiągnięć czysto piłkarskich, o czym informuje 8 pozycja po rundzie jesienniej, jest światełko w tunelu.  Tą jest postawa prezentowana przez kierownictwo zespołu i poszczególnych jej członków. Dała ona o sobie znać w ostatnim czasie. Cechą wielkich jest pamięć, stąd pomysł pomocy byłemu piłkarzowi. – Wiemy z jakimi problemami zdrowotnymi boryka się były kapitan Grzegorz Jańczak. Dlatego wspólnie postanowiliśmy wspomóc piłkarza organizując turniej charytatywny- tłumaczy wiceprezes Mariusz Ratajczak.

Przypomnijmy: 2 listopada 2014r. na zawsze pozostanie dniem szczególnym dla Jańczaka. Meczu z Zefką Kobyla Góra kapitan nie dokończył. Po jednym z nieprzepisowych zagrań rywala nie był w stanie podnieść się z murawy.  Po zejściu z boiska czekał na wyrok. Okazał się on jednym z najgorszych jakie może przydarzyć się piłkarzowi, mianowicie zerwane wiązadła. Od tego czasu życie Jańczaka wywróciło się do góry nogami. Przeszedł dotychczas 7 operacji i masę rehabilitacji. W oczekiwaniu na 8 zabieg nie traci humoru i pełen nadziei patrzy co przyniesie dalsze życie.  –Oczywiście widzę poprawę stanu zdrowia, choć zaznaczam że jest ona bardzo ograniczona.  Niestety by dojść do pełni sil muszę poddać się kolejnemu zabiegowi. Co do turnieju jestem bardzo wdzięczny klubowi i kolegom, że nie zapominają o mojej osobie- dodaje sam zainteresowany, Jako człowiek skromny, nie lubiący się afiszować zupełnie na marginesie wspomina o kosztach. A te są niemałe. Średnio w ciągu miesiąca rehabilitacja pochłania 2 tyś zł. W cenie znajduje  się przebywanie w stolicy województwa przez okres tygodnia tydzień. Oprócz tego dużą ilość czasu zajmują karkołomne ćwiczenia i oraz przejazdy 2 x w tygodniu do Poznania. Stan zawodnika jest nie do pozazdroszczenia. Obecnie czaka by po 8 oddać się w ręce lekarzy. Przejdzie artroskopowe usuwanie zrostów powstałych po poprzednich operacjach. Wszystko po to by móc swobodnie zginać kolana. Jeśli nie będzie powikłań piłkarza czekają 2 takie zabiegi – Wiem ,że po tym zabiegu czeka mnie sporo wydatków. Będę musiał wypożyczyć specjalną szynę CPM do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego. Ostatnio służyła mi przez 3 miesiące, a jej koszt wynosi 35 zł. dziennie- opowiada zawodnik. Zawodnik się jednak nie poddaje, starając się ze wszystkich sprostać zobowiązaniu Horacego(65 r. p.n.e.–8 r. p.n.e.)  . Ten wybitny liryk rzymski nauczał: Pamiętaj o zachowaniu równowagi w trudnych chwilach. –Jestem świadom tego, że na boisku już nigdy nie zaprezentuję się publiczności. Teraz marzę by moc wsiąść na rower i cieszyć się z uroków świata podróżując jednośladem- dodaje.  Dlatego nie dziwi sytuacja, że turniej cieszył się wielką popularnością. Ostatecznie organizatorzy musieli poszerzyć formułę zawodów do 12 zespołów, zmniejszając czas pojedynku do 10 minut. Zagrają one w systemie kołowym, czyli każdy z każdym w 2 grupach. Dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów, rozgrywanych na krzyż. Turniej skończy się meczami o poszczególne lokaty. Przeglądając listę drużyn widać oprócz gospodarzy, drużyny ligowe i te z rywalizujące na orlikach w ramach krotoszyńskiej ligi Nike Playareny.–Nie może zabraknąć naszego zespołu wszędzie tam, gdzie możemy oprócz niesienia pomocy, możemy realizować swoją pasję jaką jest miłość do piłki nożnej- tłumaczy swoja obecność, kapitan Brodziak Teamu Tomasz Jakubiak. Dlatego wszystkich kibiców zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej w sobotę 3 grudnia. Początek rywalizacji sportowej zaplanowano na godz. 10.00.

POGOŃ - ASTRA