Stal Pleszew 6:1 Biały Orzeł Koźmin Wlkp
Tulisia Tuliszków 0:5 Odolanovia Odolanów
Orzeł Mroczeń 6:2 Polonus Kazimierz Biskupi

Najbliższa kolejka 31

Aktualności

Skromna wygrana Astry

• autor: mrmarian, 2016-09-14 19:47

W zaległym meczu pierwszej kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej Astra Krotoszyn pokonała Victorię Skarszew 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Marciniak.

Spotkanie z animuszem rozpoczęła Astra. Już na początku bliski zdobycia bramki był Szymon Kołaczkowski, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek. Problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce nie miał za to Mateusz Marciniak, który w 6. minucie pięknym strzałem w samo okienko otworzył wynik konfrontacji.

W 24. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Victorii, co ułatwiło miejscowym zadanie. Swoje sytuacje mieli Mateusz Mizerny i Mikołaj Marciniak, lecz żaden z nich nie zdołał podwyższyć wyniku.

W drugiej połowie zespół trenera Leszka Krutina prezentował się znacznie gorzej. Krotoszynianie mieli problemy z wymianą kilku podań, co wyraźnie nie podobało się zgromadzonym kibicom. Victoria za to łapała wiatr w żagle i coraz pewniej sobie poczynała na połowie Astry. W 61. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał napastnik gości, pudłując z ósmego metra.

Gospodarze próbowali swoich sił w kontratakach, a dobre okazje zmarnowali Szymon Polowczyk i Mikołaj Marciniak. Rezultat już się nie zmienił i Astra odniosła skromne zwycięstwo.

Krotoszynianie po pięciu kolejkach plasują się na piątej pozycji w tabeli, tracąc do lidera, Stali Pleszew, trzy punkty. W najbliższą niedzielę zmierzą się na własnym boisku ze spadkowiczem z IV ligi – Orłem Mroczeń. Mecz rozpocznie się o godzinie 13.00.