ZŁA PASSA WRESZCIE PRZERWANA!

• autor: mrmarian, 2012-11-04 18:57

CZARNI DOBRZYCA  - ASTRA KROTOSZYN

0                               2

DOBRZYCA  4. XI.2012  godz.11.00 (niedziela)

ŹRÓDŁO -WWW.GLOKALNA.PL

Do niedalekiej Dobrzycy udali się w weekend zawodnicy Astry Krotoszyn. Po trzech porażkach z rzędu, przyjezdni w końcu się przełamali. Bramki Jacka Chromińskiego oraz Janusza Maryniaka zapewniły Asterce komplet punktów.

Goście przystępowali do meczu dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w poprzedniej kolejce. Początek potyczki należał do Asterki. W 14. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Adrian Sójka. Po minięciu przeciwnika pomocnik oddał mocny strzał zza pola karnego. Bramkarz zdołał zbić futbolówkę do boku. Tam czekał już doświadczony Jacek Chromiński i z odległości dwóch metrów, wbił piłkę do pustej bramki. Na pierwszym golu zapędy krotoszynian się nie skończyły. Kolejną sytuację stworzył duet Sójka ? Chromiński. Po ich uderzeniach piłka odbijała się od słupka oraz poprzeczki bramki Czarnych. Wynik został ustalony jeszcze przed zejściem do szatni. Po kontrze przyjezdnych futbolówkę w polu karnym dostał Adam Szych. Pierwszy strzał obronił golkiper miejscowych. Kiedy zawodnik z Krotoszyna chciał dobić swoje uderzenie, został sfaulowany, w wyniku czego sędzina tego pojedynku podyktowała rzut karny. Stały fragment gry bez problemu wykorzystał Maryniak, dając swej drużynie spory komfort psychiczny. ? Pierwsza połowa to bardzo dobra gra z naszej strony. Dobrzyca nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji ? zauważył pomocnik Astry Mateusz Marciniak.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Czarni mieli idealną okazję do zdobycie kontaktowego gola. W sytuacji sam na sam z Sebastianem Kmiecikiem znalazł się zawodnik miejscowych. Po minięciu bramkarza, posłał piłę w stronę pustej bramki. Kiedy wydawało się, że musi paść gol, na ofiarny wślizg zdecydował się Daniel Olejnik, zapobiegając utracie bramki. Spotkanie zakończyło się dwubramkową wygraną Astry. ?Po trzech przegranych meczach udało nam się wreszcie odnieść zwycięstwo. Zwłaszcza w pierwszej części zademonstrowaliśmy fajną piłkę, która dała nam dwie bramki. Za tydzień również zechcemy pokazać dobry poziom, aby w lepszych nastrojach zakończyć rundę jesienną ? podsumował Marciniak.

Czarni Dobrzyca ? Astra Krotoszyn 0:2 (0:2)

BRAMKI: 0:1 ? Jacek Chromiński (14?), 0:2 ? Janusz Maryniak (37? karny)

ASTRA: Kmiecik ? Olejnik, Domagała, Idkowiak ? Sójka (88? Ciesielski), Potarzycki (55? Brink), Krystek, Szych, Marciniak (62? Nowak) ? Chromiński, Maryniak (80? Sójka)

(GRZELO)