Tulisia Tuliszków 0:5 Odolanovia Odolanów
Orzeł Mroczeń 6:2 Polonus Kazimierz Biskupi

• autor: mrmarian, 2011-11-12 12:41

KOLEJNA WYGRANA!!!

PIŁKA NOŻNA

Wygrana z dedykacją

Astra pewnie ograła przedostatnią w tabeli Zefkę Kobyla Góra. Na uwagę zasługuje kapitalny strzał Patryka Szafarczyka, który dał naszej drużynie drugiego gola. Zwycięstwo piłkarze zadedykowali kontuzjowanemu Ryszardowi Idkowiakowi.

W przekroju całego piątkowego widowiska krotoszynianie byli zdecydowanie lepszą ekipą. Do przerwy nie mogli jednak udokumentować swej przewagi. - Przez głowę przeszła mi myśl o koszmarze z Jankowych – przyznał po ostatnim gwizdku trener Patryk Halaburda.

Piłkarze obu drużyn rywalizowali nie tylko z przeciwnikami. Grę utrudniał silnie wiejący wiatr oraz nierówna nawierzchnia. - W wielu momentach zawodnicy musieli skupiać się nie na dokładnym rozgrywaniu piłki, a na utrzymaniu jej w obrębie boiska – dodał szkoleniowiec.

Przed przerwą gole nie padły, choć gracze Asterki stworzyli sobie sporo dogodnych szans. Początek drugiej odsłony także upłynął pod znakiem dominacji gości, którzy mieli jednak problem z wykańczaniem ataków. Przełamanie nastąpiło niemal w połowie finalnej części gry. Po akcji lewą flanką i wstrzeleniu piłki w pole karne, doszło do sporej kotłowaniny. Przytomnością umysłu wykazał się Janusz Maryniak, który ładnym technicznym strzałem w dalszy róg dał Astrze długo wyczekiwaną bramkę.

Kilka minut przed końcem podopieczni Halaburdy jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera Zefki. Uwagę przykuł zwłaszcza fenomenalny strzał Patryka Szafarczyka. Pomocnik uderzeniem z powietrza skontrował piłkę, która błyskawicznie pokonała dystans 35. metrów i ugrzęzła w siatce. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, ale za zbyt odważną grę zostali skarceni błyskawicznie za sprawą doświadczonego Maryniaka. Napastnik minął obrońcę oraz bramkarza i ze stoickim spokojem ulokował piłkę w pustej bramce.

- Nie podlega kwestii, że byliśmy znacznie lepszym zespołem – powiedział popularny „Hala”. - Przez godzinę nie mogliśmy jednak zdobyć gola, przez co zafundowaliśmy sobie małą nerwówkę. Na szczęście dziś futbol okazał się sprawiedliwy. Po meczu śmialiśmy się, że Patryk może już kończyć przygodę z piłką, bo drugiego tak pięknego gola już nie zdobędzie.

Przeciw Zefce zagrać nie mogli kontuzjowani Grzegorz Sołtysiak i Ryszard Idkowiak. Pierwszy zmaga się z urazem mięśnia dwugłowego. Halaburda ma nadzieję, że z „Sousy” będzie mógł skorzystać w spotkaniu z KKS Kalisz. Znacznie gorsze rokowania dotyczą Idkowiaka, który zmaga się z naderwaniem więzadeł w kolanie. - Dla niego runda jesienna już się skończyła – oznajmił trener. By podtrzymać kapitana Astry na duchu, jego koledzy zadedykowali mu wygraną w Kobylej Górze.

Zefka – Astra 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 - Janusz Maryniak (64'), 0:2 - Patryk Szafarczyk (87'), 0:3 - Janusz Maryniak (89')

Astra: Półtoraczyk – Brink, Olejnik, Kujawski – Wronek, Potarzycki (60' Szafarczyk) – Ciesielski, Marciniak, Sójka (48' Szych) - Piątek (85' Konarkowski), Maryniak (90' Stybel)