Nowy news

UPRAGINIONE ZWYCIĘSTWO!!!

PIŁKA NOŻNA

Triumf w ostatnim kwadransie

Astra Krotoszyn zdobyła wreszcie komplet punktów. W Nowych Skalmierzycach ekipa Patryka Halaburdy zwyciężyła po golach zdobytych w końcowej fazie meczu.

Po gładkiej przeprawie w Dobrzycy nasi zawodnicy liczyli na odniesienie zwycięstwa w meczu ligowym. Mecz przeciw Pogoni krotoszynianie rozpoczęli dobrze, przez pół godziny kontrolując boiskowe wydarzenia. W początkowych minutach dobrą okazję strzelecką miał Marcin Ciesielski, który otrzymał prostopadłe podanie za linię obrony, lecz jego zapędy ostudził bramkarz. Z kolei nieliczne ataki miejscowych, mogły przynieść im powodzenie po stałym fragmencie gry. Na szczęście dobrze ustawiony był Michał Potarzycki, który wybił zmierzającą do siatki futbolówkę.

W ciągu całej pierwszej odsłony przewagę optyczną posiadali goście, lecz dopiero w drugiej części zaczęli na dobre szturmować bramkę Pogoni. Napór przyniósł efekt w ostatnim kwadransie. Wynik spotkania otworzył Ciesielski. Najpierw mocny strzał z kilkunastu metrów oddał Maciej Piątek. Golkiper sparował piłkę do boku. Na to czekał popularny „Marcel”, popisując się celną dobitką.

Chwilę później skrzydłowy Astry powinien po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem jednak uderzający z kilku metrów Ciesielski, trafił w bramkarza. W kolejnych minutach dwie niezłe okazje zmarnował Adam Szych. Skomasowane ataki krotoszynian przerwał rzut rożny egzekwowany przez skalmierzyczan. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Jakub Nelle. Niedługo potem setki nie wykorzystał Kamil Konarkowski. Rezerwowy zawodnik uderzył nieczysto i z lekko kopniętą piłką, poradził sobie bramkarz. Półtorej minuty później Astra dopięła swego, zdobywając drugiego gola. W polu karnym Pogoni faulowany był Adrian Sójka. Arbiter użył gwizdka, a rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Sołtysiak, który podsumował dla nas niedzielne widowisko. - Wygrana w lidze była nam bardzo potrzebna – oznajmił. - Widać, że gra zaczyna układać się po naszej myśli. Dobrze weszliśmy w mecz, uzyskując sporą przewagę. Również ostatnie 30 minut wyglądało bardzo przyzwoicie. Po objęciu prowadzenia, a przed zdobyciem drugiej bramki, mogliśmy jeszcze ze trzy raz umieścić piłkę w siatce przeciwników. Szkoda tylko, że aż siedmiu z nas obejrzało żółte kartki. Mecz nie był brutalnym widowiskiem i według mojej oceny, arbiter zbyt pochopnie sięgał do kieszonki.

Daniel Borski, www.prasalokalna.pl

Pogoń – Astra 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 – Marcin Ciesielski (75'), 0:2 – Grzegorz Sołtysiak (88' karny)

Astra: Nelle – Olejnik (55' Brink), Sołtysiak, Idkowiak – Kujawski, Potarzycki (60' Wronek) – Ciesielski, Marciniak (87' Konarkowski)– Szych – Piątek, Sójka (90' Śpitalniak)

autor: ~wow 2011-10-09 21:51:42

avatar Brawo Astra !!! :)

autor: ~carange 2011-10-10 11:07:08

avatar dobrze poszło byle tak dalej

autor: ~asterkowicz 2011-10-10 13:16:58

avatar Tu nie poszło tylko widać fachową rękę! Kto wygrał w Skalmierzycach przed Astrą? No kto?

autor: ~carange 2011-10-10 15:55:34

avatar chyba nadszedł czas Astry !! ku zwycięstwom

autor: ~zibi 2011-10-10 19:52:52

avatar czas astry chyba opla bedziecie gnic w okregowce jeszcze dlugo wiocha w niedziele was puknie

autor: ~kibic asterki 2011-10-10 20:48:38

avatar Mylisz się zibi z tym trenerem poradzimy sobie z LZS-mi.Ja w to wieże !!!

autor: ~anonim 2011-10-10 21:38:24

avatar możesz sobie wierzyć w co tylko zechcesz ale trzeba być skończonym kretynem żeby napisać to przez "ż"

POGOŃ - ASTRA