ZEBRANIE!!!

• autor: mrmarian, 2011-09-06 15:21

NOWY ZARZĄD!!!!

Nowe władze wybrane – Dylak prezesem!

Wczoraj w restauracji Cristal dokonano wyboru nowego zarządu KKS Astra Krotoszyn. Ustępującego prezesa Lesława Maćkowiaka zastąpił na stanowisku wieloletni sekretarz klubu Mieczysław Dylak.

Przypomnijmy, kilkuletnia kadencja poprzedniego zarządu rozpoczęła się niespełna 12 miesięcy temu. Nadzwyczajne Zebranie Wyborcze Członków KKS Astra zwołano ze względu na rezygnację z pracy w strukturach klubu Dariusza Fabianowskiego, Radosława Pestki i Krzysztofa Sikory. - Te osoby od dawna nie uczestniczyły w życiu klubu – mówił ustępujący prezes Lesław Maćkowiak.

Na zebraniach zarządu notorycznie notowano niską frekwencję. Uczestnicy spotkań mieli więc problemy z podejmowaniem istotnych decyzji. - Nie jest moją winą, iż po niespełna roku ponownie się spotykamy w celu dokonania wyboru nowych władz – dodał Maćkowiak.

Jest coraz lepiej, z nadziejami na awans

W dalszej części wstąpienia klubowy sternik nawiązał do sukcesów sportowych piłkarzy Astry, w głównej mierze skupiając się na dokonaniach juniorskich zespołów, które bardzo dobrze prezentowały się podczas krajowych i międzynarodowych imprez. Maćkowiak cieszył się również z organizacji turnieju młodzieżowego Astra Cup 2011. - Zapoczątkowaną w tym roku tradycję trzeba koniecznie kontynuować – obwieścił. Zgromadzeni usłyszeli również o innych aspektach stanowiących, iż klub z miesiąca na miesiąc funkcjonuje lepiej. - Mamy mocną kadrę trenerską, a każdy szkoleniowiec posiada dyplom trenera drugiej klasy – wyliczał mówca. - Nie mamy zadłużeń w stosunku do zawodników czy zobowiązań wobec firmy transportowej. Każdy z zespołów ma już do dyspozycji nowe komplety strojów. L. Maćkowiak zaznaczył również niebagatelną pomoc, jaką w zakresie szkolenia młodzieży klub otrzymuje od władz gminy oraz powiatu.

Kończąc wypowiedź, były już szef Astry powiedział. - Sądzę, że wreszcie doczekamy się upragnionego awansu do IV ligi. Seniorzy prezentują się coraz lepiej i są szanse, by w pełni zadowolili coraz bardziej liczną grupę kibiców. Myślę, że wiele spraw udało nam się wyprostować. Przede wszystkim poczyniono spory postęp w kwestii prowadzenia finansów i sposobu wydawania środków. Nowemu prezesowi życzę wielu sukcesów i cierpliwości.

Zamieszanie z dokumentacją. Astra ponownie na plusie

Niedługo potem miało dojść do przedstawienia zestawienia finansowego za rok 2010. Ku wielkiemu zdziwieniu zebranych, okazało się, że Komisja Rewizyjna dysponowała jedynie bilansem za pierwsze półrocze bieżącego roku! Nerwowe dyskusje ucięła przerwa w obradach, zarządzona przez prowadzącego zebranie Waldemara Wroneckiego. Po 30 minutach wznowiono dyskusję, a na salę dostarczono niezbędną dokumentację. Dzięki temu przewodniczący Komisji Rewizyjnej Paweł Gruchaj mógł odczytać oświadczenie. Po chwili stało się jasne, iż włodarze Astry po raz trzeci z rzędu zanotowali korzystny wynik finansowy. - Klub osiągnął przychody na kwotę 143 tysięcy 916 złotych, przy wydatkach mniejszych o 7,8 tys. – oznajmił Gruchaj.

Następnie, delegaci jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium i można było przystąpić do kulminacyjnego momentu, którym były wybory.

Głosowano blokiem

Lista kandydatów została zamknięta błyskawicznie. Znalazły się na niej nazwiska siedmiu osób. Oczywiście zamknięto także listy z potencjalnymi członkami Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Zdecydowano, iż głosowanie będzie mieć charakter jawny i blokowy. Niemal bez sprzeciwów zgromadzenie zaaprobowało każdą z trzech propozycji.

W ramach Komisji Rewizyjnej działać będą Gruchaj (przewodniczący) oraz Krzysztof Jankowski, Marian Pajor i Antoni Pyrzewski. Skład osobowy Sądu Koleżeńskiego przedstawia się następująco: Edward Nowak (przewodniczący), Józef Jaśkowiak, Łukasz Rak i Wiesław Świca.

Asterka w rękach Dylaka

Gdy nowo wybrany zarząd się ukonstytuował, ogłoszono ostateczne rozstrzygnięcia. Prezesem Astry wybrano wieloletniego sekretarza Mieczysława Dylaka. Jego zastępcami zostali Grzegorz Wiertlewski (do spraw finansowych) i Mariusz Ratajczak (do spraw sportowych). Odpowiedzialnym za kwestie bezpieczeństwa oraz kontakt z kibicami będzie Tomasz Marciniak. Z kolei Wojciech Miller to osoba, która zajmie się medialną otoczką wokół klubu. Członkami zarządu zostali także Maćkowiak i Hubert Wronek.

Nominowany na sternika klubu Dylak nie krył emocji i wzruszenia. Oto, co powiedział rozpoczynając rządy. - Bardzo dziękuję za zaufanie i powierzenie mi bardzo odpowiedzialnej funkcji – komentował. - Chciałbym, byśmy za rok nie musieli wybierać zarządu ponownie. Ci, którzy weszli w jego skład muszą zdawać sobie sprawę z tego, że czeka ich wiele pracy. Zadbam o to, by każdy żył sprawami klubowymi i przede wszystkim, regularnie uczestniczył w posiedzeniach zarządu.

Zebrani odśpiewali na cześć Dylaka huczne „Sto lat” po czym śpieszyli z gratulacjami, składanymi na ręce nowego szefa Astry.

Daniel Borski, www.prasalokalna.pl

autor: ~kibic z KROTOSZYNA 2011-09-06 17:02:25

avatar Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes klubu i jego pomocnicy!!!

autor: ~winiok 2011-09-07 10:49:26

avatar zapraszam na drugi adres strony www.astra.fans.prv.pl

autor: ~anonim 2011-09-07 11:50:58

avatar winiok ---> kibic sukcesu

autor: ~Robert 2011-09-07 19:37:24

avatar Ale ta strona niczym się nie różni od tej ;)

autor: ~winiok 2011-09-07 19:48:23

avatar przeciez to jest ta sama strona ;) napisalem przeciez ze zapraszam na drugi adres strony;) wiec skad stwierdzenie ze to druga strona;P?

autor: ~kum 2011-09-15 13:46:18

avatar marian do boju :)